احکام چت در اسلام

* اگر مردي و زني به قصد چت خصوصي وارد مسنجر شوند ، واجب است كه قبل از شروع چت صيغهء حلاليت مجازي بين آن دو جاري شود . اين صيغه به صورت لوگو در دسترس همه افراد قرار مي گيرد تا با كليك به روي آن به صورت خودكار جاري گردد.   

* كليك كردن هر دو نفر مستحب است.    

* بديهي ايست كه اين صيغه ، تنها تا باز بودن پنجرهء چت اعتبار دارد و با بسته شدن پنجره ، چه سهوا و چه عمدا ، صيغه خود به خود فسخ مي گردد. 

* اين نوع صيغه فقط مختص زنان بيوه مي باشد.زنان بيوه مجاز به باز كردن همزمان دو پنجرهء چت يا بيشتر از آن نيستند.  

* دختران و زنان متاهل فقط مي توانند از صيغهء مجازي محرميت استفاده كنند و حق استفاده از صيغهء مجازي حلاليت را ندارند ( چت در حد سلام و احوالپرسي و با درصد اروتيك كمتر) .    

* صيغهء مجازي محرميت ، همچون صيغهء مجازي حلاليت ، به صورت لوگو در محل مناسب قرار خواهد گرفت.  

* تمام احكام جاري شدن و فسخ اين دو نوع صيغه يكسان مي باشد.

* مردان متاهل حق باز كردن بيش از چهار و مردان مجرد پنج پنجرهء توامان چت را ندارند.

* فرستادن هر نوع ايكون بعد از جاري شدن صيغه حلال مي باشد.  

* چنانچه ايكوني قبل از جاري شدن صيغه ارسال گردد ، اين ايكون حرام زاده بوده و احكام ايكون هاي حرمزاده در مورد آن مصداق دارد.  

* اگر به هر علت غير ارادي ، مثل وقوع زلزله ، تسك كردن ناگهاني سيستم ، قطع شدن كانكشن يكي از دو طرف و قس الي الهذا ، ايكوني قبل از جاري شدن صيغه ارسال گردد ، احكام ايكون هاي حرامزادهء مشبهه بر آن صادق است.   

* بستن پنجرهء چت به اختيار مردان مي باشد . چنانچه زني قبل از مرد اقدام به بستن آن بكند ،واجب است تا 4 روز عدهء پنچرهء بسته شده را به جا بياورد . قبل از پايان عده ، حق چت با هيچ ذكور ديگري را ندارد.   

* چنانچه زن متاهلي با يا بدون جاري شدن صيغهء مجازي حلاليت اقدام به چت با مردي بكند ، اين چت به منزلهء زناي محصنهء مجازي بوده و حد سنگسار مجازي بر او لازم مي گردد.   

* اگر مردي اقدام به چت با زني متاهل بنمايد ، با علم به متاهل بودن زن ، حتي در صورت جاري شدن صيغهءمجازي حلاليت حد تعزيري شلاق اينترنتي بر او لازم مي گردد. 

* زنان و مردان مشمول صيغهء مجازي حلاليت ، در صورت چت كردن بدون جاري نمودن صيغه ، در بار اول و دوم و سوم به حد تعزيري شلاق اينترني محكوم شده و در صورت تكرار در بار چهارم مصداق مفسد ( ه ) في النت بوده و اجراي حكم اعدام اينترنتي بر آنان لازم است.

124.gif .

/ 19 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مژده

سلام. واقعا باحال بود. دستتون درد نکنه

مارکوپولو

هاتف عزيز از اينکه به جنبه شادکردن دوستان میپردازيد خيلی خوشم مياد و اميدوارم که هميشه به اين کار ادامه بدي و ضمنا به من هم سری بزن خوشحال ميشم

همون ناشناسه

خيلی ميخامت

ف.شيدا

سلام متنهای جالبی بود از خوندنش لذت بردم چون در سفر هستم آپدیت نمیگنم به محض بازگشت به وبلاگ همه شما عزیزان مجددا سر خواهم زد شاد وموفق باشيد

علی

از راهنماييهات حتما استفاده ميكنم خيلي ممنون

من بچه ملا ۲۵ سال دارم

استاد يه سئوال ! من همه اين كارها رو ميكنم باز دخترا به من پا نميدن و مجبور به كف دستانم چشم بدوزم . نظر شما در مورد موضوع حاد من چيه

انجل

اينقدر مردمو روشنفکر نکن کار دستشون می ديا. دنيا پر می شه از روشنفکر . ديکه تاريکفکری نمی مونه ها. تو دل دخترام ترافيک می شه.

مهسا(آنشرلی)

هاتف جون سلام از این که اومدی خیلی ممنون امیدوارم که خوشت اومده باشه خوشحال میشم از این به بعد بیشتر به هم سر بزنیم.وبت خیلی جالبه .من که خیلی خوشم اومد.اولین بار بود که یه وبلاگو تا آخرش خوندم موفق باشی یاحق

اکبر

ای ول به اين احکامت راستی من جديدن در وبلاگم مطالب علمی مينويسم به نظر شما خوبه يا نه

هه هه هه خنديدم اخ نه گريه کردم برات متاسفم chatiste مفسد